$$$ COMEDY TİME $$$
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

COMEDY TİME PAYLAŞIM PLATFORUMA HOŞGELDİNİZ

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

XX Tevazu XX

YazarMesaj
kopkop
Admin
kopkop

XX Tevazu XX Empty
MesajKonu: XX Tevazu XX   XX Tevazu XX I_icon_minitimeC.tesi Haz. 20, 2009 9:07 am

XX Tevazu XX Icon1 Tevazu

Ahmed Rufai Hazretleri bir gün talebelerine:
- İçinizde kim bende bir ayıp görüyorsa bildirsin dedi.
Müritlerinden biri:
- Efendim sizde büyük bir ayıp var diye cevap verdi.
Ayıbını talebesine soracak kadar kendini aşmış bu mütavazi insan hiç kızmadı talebesi böyle söylüyor diye üzülmedi belki sadece ayıbından kurtulabilmek ümidiyle sordu:
- Söyle dedi kardeşim o ayıbım nedir?
Talebe gözleri dolu dolu:
- Bizim gibilerin size talebe olması dedi.
Bu söz gönüllere çok tesir etmiş sohbette bulunan herkes ağlamaya başlamıştı. Ahmed Rufai Hazretleri de ağlıyordu. Bir ara sadece;
- Ben sizin hizmetçinizim ben hepinizden aşağıyım diyebildi.

Evet keşke insanlar tabi olanlara bakıp tabi olanlarda tabi olunanı aramasalardı... Zira hem dün hem bu gün o altın halkayı temsil eden büyüklerin etrafındaki insanlar ne denli nezih olurlarsa olsunlar onları gösterebilmekte çok acizdirler. Bugün dahi bir büyük gönül erinin yanına gelip giden insanlar; idareciler gazeteciler din adamları "Talebelerinin ufku hocalarının çok gerisinde." demektedirler. Zaten o cevher farkıdır ki sair madenleri kirlerinden arındırır.
https://comedytime.yetkin-forum.com

XX Tevazu XX
1 sayfadaki 1 sayfası